Wykłady pierwszoklasistów

Naukowe pasje pierwszoklasistów rozkwitają z tygodnia na tydzień. Julia Mika przygotowała ciekawy wykład o budowie szkieletu człowieka. Nie zabrakło też wiadomości o tym, czego potrzebują nasze kości oraz ciekawostek z tej dziedziny. Były również zadania dla wszystkich i dużo wspólnej naukowej zabawy. Na koniec wszyscy zostali poczęstowani gorzką czekoladą i orzechami, które mają w sobie cenne dla naszego zdrowia składniki.

Szkielet człowieka i szczegółowa budowa kości były tematem prezentacji, którą przygotowała Zuzia. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak zbudowana jest kość, co powoduje, że może się zrosnąć po złamaniu i że w jej wnętrzu znajduje się szpik. Zuzia przyniosła ze sobą również model pokazujący budowę DNA człowieka. To były bardzo ciekawe zajęcia.

O tym jak zadziwiające może być życie pszczół i jaką ogromną pracę wykonują te pożyteczne owady opowiedziała nam Emilka. Piękna prezentacja o pszczołach i ramka z woskiem prosto z ula wzbudziły zachwyt u wszystkich. Emilka opowiedziała też o pracy pszczelarza, a każde dziecko otrzymało na pamiątkę kawałek wosku pszczelego. Na zakończenie oczywiście był miód, który bardzo wszystkim smakował.

 

.